НОВИНИ

Надто жарко спати влітку?

Опубліковано 16 червня 2023 року. Коментарі.

16 порад, як заснути у спекотну літню ніч.

Літня спека заважає заснути? Прокидайтеся бадьорими та енергійними, скориставшись цими порадами та підказками, як зберегти прохолоду, коли ночі такі спекотні.
Хоча літній період чудово підходить для розваг на свіжому повітрі або спілкування з друзями, вночі, коли ви намагаєтеся трохи поспати, вам може бути важче влаштуватися зручніше та заснути.
Отримати комфортний нічний сон під час спеки може бути складно, але чи знаєте ви, що температура як вашого тіла, так і вашого оточення може впливати на якість вашого сну? Спека не тільки заважає заснути, але й впливає на те, як добре ви спите.
Ось кілька корисних порад, як зберегти прохолоду та краще спати цього літа.

Чому людина хропить навіть на боці уві сні?

Опубліковано 06 квітня 2023 року. Коментарі.

Як виникає хропіння? Чому людина хропе уві сні?

Майже кожна людина іноді хропе. Звичне хропіння зустрічається приблизно у 40% дорослих жінок і у 57% дорослих чоловіків, а деякі люди регулярно хропуть без будь-яких інших симптомів, пов’язаних зі сном. Однак хропіння може бути викликане розладом сну, званим апное уві сні, який порушує сон і може призвести до інших проблем зі здоров’ям. Хропіння також може бути результатом природної анатомії та ваги людини або поведінки, такої як вживання алкоголю або сон у певному положенні. Розуміння різних причин хропіння може допомогти вам визначити, чи є ваше хропіння чимось, що вас має турбувати, і які кроки ви можете зробити, щоб вирішити цю проблему.

Хропіння виникає, коли повітря не може вільно проходити через дихальні шляхи, коли ви вдихаєте та видихаєте під час сну. Коли дихальні шляхи звужені або частково заблоковані, дихання викликає вібрацію тканин верхніх дихальних шляхів, що призводить до звуку, який ви чуєте, коли хтось хропе. Є багато можливих причин, з яких людина може мати хронічне звуження або блокування дихальних шляхів під час сну, що викликає хропіння. Далі ми розповімо вам про всі основні причини того, чому людина хропе уві сні навіть на боці.

Чи потрібно Україні переходити на літній чи зимовий час?

Опубліковано 30 березня 2023 року. Коментарі.


Ефір на «Українському радіо»

Третина держав світу ніколи не переводить годинники ані на зимовий, ані на літній час. Ще одна третина перейшла на літній і більше не переводить. А решта держав, зокрема, у Європі, “переходять туди-сюди”, констатує український астроном Анатолій Казанцев. А навіщо це Україні? Відповіді на “часові” питання з точки зору медицини, економіки, географії та астрономії шукала журналістка Українського Радіо Ірина Жданова.

Сон впливає на те, що ви їсте, а те, що ви їсте, впливає на ваш сон

Опубліковано 15 січня 2021 року. Коментарі.

Автор Judes Scharman Draughon, MS, RDN, LD

Ви помічали, як важко відмовитися від нездорової їжі, позбавленої поживних речовин, коли ви втомилися? Або наскільки легше зробити правильний вибір в їжі, коли ви добре відпочили?

Коли ви отримуєте енергію від хорошого нічного сну, ви схильні робити більш розумний вибір продуктів. Сон безпосередньо впливає на рівень м'язів і жиру в організмі.

Недосипання може призвести до таких захворювань як ожиріння, діабет та прискорене старіння. Як покращити якість сну?

Опубліковано 14 січня 2021 року. Коментарі.

Щоб спати міцніше, у раціон потрібно додати деякі продукти, говорять спеціалісти.

Якщо ви регулярно недосипаєте, то цей текст може змусити вас переглянути режим сну. Разом з лікарями пояснюємо, як безсонні ночі впливають на організм людини і що може допомогти спати міцніше.

Коронавірус COVID-19 вражає психіку: як лікувати нервові розлади під час пандемії

Опубліковано 12 листопада 2020 року. Коментарі.

Науковці Оксфордського університету вважають, що 20% людей, які перехворіли на коронавірус, мають різноманітні розлади психіки, вони розглянули 70 мільонів медичних карток пацієнтів і кожен 5-й має нервові розлади. Як тільки до невропатолога звернувся пацієнт з нервовими розладами — одним із супутніх факторів буде порушення сну, тому необхідно направити такого пацієнта у лабораторію сну на обстеження.

Майстер-клас "Специфіка інвазивної/неінвазивної вентиляції легень в домашніх умовах"

Опубліковано 23 серпня 2017 року. Коментарі.

Асоціація анестезіологів України та Українська Асоціація Медицини Сну запрошують Вас на Конгрес Анестезіологів України, який відбудеться 14-16 вересня 2017 року. В рамках конгресу Ви маєте можливість прийняти участь у майстер-класі: «Специфіка неінвазивної/інвазивної вентиляції легень в домашніх умовах».

Вітання з Міжнародним днем сну!

Опубліковано 14 березня 2016 року. Коментарі.

Президент Української асоціації медицини сну Погорецький Юрій Несторович вітає всіх українців з Міжнародним днем сну! Головний сомнолог України бажає Вам та Вашим близьким щастя, радості та здорового, повноцінного сну.

Вітання з Днем 8 березня!

Опубліковано 4 березня 2016 року. Коментарі.

Президент Української асоціації медицини сну Погорецький Юрій Несторович вітає всіх жінок з чудовим святом Міжнародним жіночим днем! Головний сомнолог України бажає українським жінкам мирного неба, яскравого сонця та виконання всіх мрій.

Вітання з Міжнародним днем сну!

Опубліковано 13 березня 2015 року. Коментарі.

Президент Української асоціації медицини сну Погорецький Юрій Несторович вітає всіх українців з Міжнародним днем сну! Головний сомнолог України бажає здорового, повноцінного сну та приємних сновидінь.

Вітання з Міжнародним жіночим днем!

Опубліковано 6 березня 2015 року. Коментарі.

Президент Української асоціації медицини сну Погорецький Юрій Несторович вітає всіх жінок з чудовим святом Міжнародним жіночим днем 8 березня! Головний сомнолог України бажає українським жінкам добра, тепла та кохання.

Вітання з Новим 2015 роком!

Опубліковано 26 грудня 2014 року. Коментарі.

Президент Української асоціації медицини сну Погорецький Юрій Несторович вітає всіх українців з наступаючим Новим 2015 роком та Різдвом Христовим! Головний сомнолог України бажає здорового та повноцінного сну, здоровья та терпіння.

Лекції президента УАМС Ю.Н.Погорецького у Львові

Опубліковано 27 жовтня 2014 року. Коментарі.

Українська Асоціація Медицини Сну запрошує Вас відвідати лекції:
04.11.2014 о 12:00 відбудеться лекція Погорецького Юрія Несторовича: «Скритність та підступність хропіння та синдрому обструктивного апное сну в ендокринологічній практиці».
05.11.2014 з 10:30 відбудуться лекції Погорецького Юрія Несторовича: «Невідкладні стани в кардіології» та «Скритність та підступність хропіння та синдрому обструктивного апное сну в терапевтичній практиці».

Затвержено графік проведення освітніх школ

Опубліковано 22 вересня 2014 року. Коментарі.

Запрошуємо Вас прийняти участь у освітніх школах міждисциплінарної сомнології з питань сомнології, кардіології, анестезіології та пульмонології з міжнародною участю провідних фахівців Німеччини, Австрії, Америки.
У зв’зку з обмеженою кількістю учасників, просимо Вас заздалегідь підтвердити свою присутність на майстер-класі. Реєстрація учасників проводиться за тел.: +38 (044) 537-36-86 / + 38 (050) 380-23-28