АПНОЕ внесено у перелік хвороб ВЛК для визначення придатності до військової служби

Назад
Шановні колеги!

Доводимо до Вашої уваги, щодо внесення змін, згідно  НАКАЗУ  МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ 18.08.2023  490, постанови Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1993 року № 708 «Про порядок організації та проведення військово-лікарської експертизи».


https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1467-23#Text

Стаття 22 Включено: епізодичні та пароксизмальні розлади G40-G47 (епілепсія та епілептичні синдроми, епілептичний статус, мігрень, розлади сну, в тому числі апное сну). Виключено: транзиторні церебральні ішемічні напади G45 (включено до статті 41)
а) епілепсія за наявності частих епілептичних нападів або виражених психічних розладів Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку
б) епілепсія з поодинокими і рідкими (судомними і безсудомними) епілептичними нападами без психічних порушень Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально
в) інші епізодичні та пароксизмальні розлади з незначними порушеннями функцій органів і систем Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час Придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

Діагноз апное сну встановлюється на підставі скарг хворого на підвищену денну сонливість, яка не може бути пояснена іншими факторами, або наявністю двох з наступних симптомів, які також не можуть бути пояснені іншими факторами: епізоди зупинки дихання (ядухи) у сні, періодичні пробудження, відсутність відчуття відпочинку після сну, денна втома, порушення концентрації уваги.

Діагноз апное сну обов’язково підтверджується об’єктивними дослідженнями: кардіо-респіраторний моніторингом (запис каналів пульсоксиметрії, повітряного потоку з носу чи/та роту та інші показники) або полісомнографією (бажано, золотий стандарт).

Епізод апное/гіпопное діагностується при зниженні амплітуди потоку повітря при моніторуванні нижче 50 % протягом більше ніж 10 секунд, яке супроводжуєтья десатурацією на 3 % та більше. Відповідно до частоти виникнення епізодів апное/гіпопное підраховується індекс апное/гіпопное (АНІ): кількість апное/гіпопное, що виникають протягом години. Наявність апное сну підтверджується при АНІ ≥5/год. За значеннями індексу апное/гіпопное (АНІ) встановлюють також тяжкість обструктивного апное сну (важкого ступеня - АНІ≥30/год; апное сну середнього ступеня важкості - АНІ 15-29/год; апное сну легкого ступеня важкості АНІ=5-14/год).

Ступінь придатності визначається за пунктами «а», «б» або «в» в залежності від тяжкості нічної гіпоксемії, яка оцінюється за відсотком часу проведеного з сатурацією кисню <90 % (SIT90 %) протягом періоду сну.

4) до пункту «а» належить нічна гіпоксемія важкого ступеня (SIT90 %>25 %).

5) до пункту «б» належить нічна гіпоксемія середнього ступеня важкості (SIT90 %=11-25 %).

6) до пункту «в» належить нічна гіпоксемія легкого ступеня важкості (SIT90 %=5-10 %).

З повагою та вдячністю, Президент

Всеукраїнської Громадської Організації

«Українська  Асоціація Медицини Сну»

Погорецький Ю.Н.