17 березня 2023 року – Всесвітній день сну!

Назад


Інформаційний лист
Всесвітній день сну 17.03.2023!



Лозунг свята в 2023: «Сон – необхідність для здоров’я»

Всеукраїнська Асоціація медицини Сну та Лабораторія Сну доктора Погорецького Юрія Несторовича, вітає Вас зі святом «Всесвітнім Днем сну»!



Запрошуємо до Центральної Офіційної Лабораторії Сну України на день відкритих дверей 17.03.2023, де зможете побачити робочу атмосферу та організацію обстеження та консультації пацієнтів, та взяти інтерв’ю в Президента Всеукраїнської Асоціації Медицини Сну Погорецького Юрія Нестеровича.

День сну – це можливість разом із тисячами спеціалістів в медичній сфері розкрити секрети «здорового сну», покликаний звернути увагу суспільства на проблему порушення сну, яке впливає на різні аспекти життєдіяльності людини.



Сон – це велика і незамінна частина нашого життя, під час якої ми відпочиваємо і відновлюємо сили, витрачені за активно прожитий день. Але в наш час «війна» внесла свої корективи в наше життя – постійні стреси і бажання все встигнути змушують нас витрачати менше часу на нічний відпочинок або ж позбавляють нас сну, що погано позначається на здоров’ї, душевному стані і на всьому організмі в цілому.



З початку повномасштабного воєнного вторгнення в нашу державу , актуальність важливості сну у військових зросла.



Війна та армія не сприяють сну. До потреби у сні в арміях традиційно ставились зневажливо, але зараз його вплив на ефективність військовослужбовців переосмислюється.



Повноцінний сон важливий для військових як під час війни, так і після.. під час війни та після перемоги слід очікувати катастрофічне зростання посттравматичних стресових розладів (ПТСР) та проблем порушення сну та дихання уві сні. Доведено, що головним пусковим тригером виникнення ПТСР є порушення сну. Переконливими доказами є результати ряду досліджень військової сомнології США та Європи, та власний український досвід..



Приводимо на Ваш розсуд наступні вражаючі цифри: з 2003 по 2011 роки спостерігалося надзвичайне катастрофічне зростання захворюваності на безсоння (652%) та синдрому обструктивного апное сну (СОАС – зупинки дихання уві сні) (600%) серед військовослужбовців США, які в цей період, приймали участь в декількох військових подіях (Афганістан 2001-2014), Ірак (2003-2011) Лівія (19.03.2011-31.102011), Сирія та Ірак (08.2014 – 19.12.2018) Головним чинником, який підвищив ризик виникнення безсоння та СОАС, була участь у бойових подіях!



При консолідації вищенаведеного досвіду військової та цивільної сомнології та помножити це на прогнозоване катастрофічне зростання проблем зі сном у військовослужбовців та у цивільних в умовах війни в Україні – то фінансові втрати Української держави можуть бути в рази більші! Необхідно бути мудрими, ощадливими та далекоглядними в цьому питанні на роки вперед!



Будемо раді співпраці!



З повагою,

Президент Всеукраїнської

Асоціації Медицини Сну

Погорецький Ю.Н.